Як ефективно протидіяти занепаду сил?

Як ефективно протидіяти занепаду сил?

Багато людей вважають втому цілком закономірним явищем після робочого дня. Втім регулярний занепад сил може бути тривожним сигналом, що вказує на наявність серйозних проблем в організмі. В жодному разі не можна ігнорувати такий стан, оскільки це може погано позначитись на здоров’ї та загальному самопочутті. Розкажемо, як розпізнати небезпеку та протидіяти їй.

Занепад сил: небезпека та діагностування

Постійна втома може бути симптомом гострих та хронічних захворювань. Вона доволі часто розвивається на фоні залізодефіцитної анемії, порушень функції щитовидної залози, постійного стресу та великих фізичних, розумових та моральних навантажень.

Нерідко занепад сил виникає на фоні синдрому виснаження надниркових залоз. Саме ці важливі органи відповідають за адаптацію організму до різних нестандартних ситуацій. Надниркові залози збалансовують різні гормони, в тому числі кортизол та адреналін. У разі появи проблем із їх функціонуванням можуть виникати апатичність, дратівливість та постійна втома.

Оскільки занепад сил є дуже небезпечним симптомом, важливо вчасно виявити причини його виникнення. Для цього рекомендується здати аналізи на рівень:

  • феритину — це білковий комплекс, який зберігає та транспортує залізо в організмі. Нормальний показник у дорослої людини має бути не нижчим за 60;
  • тиреотропного гормона — низькі показники можуть вказувати на проблеми із щитовидною залозою та свідчать про необхідність додаткової консультації ендокринолога;
  • глюкози, інсуліну — підвищені показники можуть свідчити про інсулінорезистентність, яка може призводити до гіпертонії, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань;
  • кортизолу та інших гормонів надниркових залоз — будь-які відхилення можуть свідчити про наявні проблеми в організмі та важливість невідкладної консультації ендокринолога.

Якщо проблема виявлена, важливо чітко дотримуватись рекомендацій спеціалістів та провести повноцінну терапію.

Дієва протидія занепаду сил

Окрім терапії, яку може рекомендувати спеціаліст, важливо дотримуватись правил, що дозволять позбутися проблем із самопочуттям. Насамперед варто налагодити режим сну. Якісний та тривалий відпочинок відновлює баланс кортизолу та запас життєвих сил. Бажано лягати спати до 22 години та прокидатись о 6-ій ранку, втім графік може коригуватися залежно від індивідуальних особливостей кожної людини. Оптимальна тривалість сну дорослої людини має складати не менше семи годин. Для покращення процесу засинання рекомендовано вживати мелатонін — спеціальний гормон, який відповідає за внутрішній біологічний годинник та ефективно розв’язує будь-які проблеми зі сном.

Не менш важливо відкоригувати раціон. Щоденне харчування має містити велику кількість білка, а також низький рівень солодощів, щоб не допускати стрибків цукру в крові. Рекомендовано вживати фрукти, овочі, молочні та злакові продукти. Повноцінний та збалансований раціон забезпечує організм необхідною кількість важливих вітамінів.

Чудовою терапією занепаду сил є вживання спеціальних вітамінних комплексів. Наприклад, магній від Now Foods ефективно протидіє нестачі мінералу в організмі, що доволі часто викликає порушення нормального функціонування всіх систем в організмі.

Для боротьби з занепадом сил рекомендується зменшити споживання енергетиків та кофеїну. Слід пам’ятати, що такі напої зазвичай дають лише тимчасовий ефект, примушуючи організм використовувати додаткові ресурси. Втім це призводить до ще більшого виснаження. Якщо вам просто подобається смак кави, то бажано вживати не більше одного горнятка в першій половині дня. Надлишок кофеїну може призводити до порушення якості сну, що своєю чергою викликає постійну втому організму.

Проблеми зі сном, а також відчуття занепаду сил часто виникають на тлі нестачі гормону щастя. Як сприяти його виробленню? Доволі просто: варто взяти за звичку здійснювати щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Таким чином можна покращити настрій та підвищити тонус організму. Не забувайте проводити час із близькими та друзями, адже навіть короткі зустрічі дарують позитивний настрій та протидіють накопиченню стресу.

Вы могли пропустить