Вплив технологій на економічну ефективність агробізнесу

Вплив технологій на економічну ефективність агробізнесу

Розвиток сучасних технологій впливає на аграрний сектор. Розумне сільське господарство — нова концепція сучасного управління фермою. У контексті сільського господарства розумне землеробство передбачає використання різних програм та обладнання для оптимізації та автоматизації повсякденних процесів.

Такі технології доступні не лише великим компаніям, а й маленьким приватним господарствам. Вони допомагають фермерам оптимізувати виробництво та конкурувати з більшими агрокомпаніями. Розумні технології у сільському господарстві мають потужні фінансові переваги для бізнесу порівняно із традиційними методами.

Позитивний вплив технологій на економічну ефективність агробізнесу

борошноВплив технологій на економічну ефективність агробізнесу проявляється у багатьох аспектах:

  1. Збільшення врожайності. Застосування технологій на кшталт якісної селекції, точного зрошення та систем моніторингу збільшують врожайність та як наслідок — прибуток.
  2. Зниження витрат за ресурси. Впровадження ефективних технологій скорочує витрати на земельні ресурси, воду, добрива, пестициди тощо.
  3. Оптимізація процесів. Автоматизовані системи та спеціальні ІТ-рішення оптимізують усі сільськогосподарські процеси, скорочуючи час та витрати на роботу з культурами.
  4. Поліпшення якості продукції. Сучасні технології допомагають жорстко контролювати якість та безпеку продукції на всіх етапах її виробництва. Це сприяє збільшенню конкурентоспроможності агрокомпанії на ринку, робить її краще конкурентів, які не приділяють належної уваги якості.
  5. Вихід на нові ринки. Застосування інноваційних технологій в агробізнесі відкриває нові можливості для експорту, що сприяє зростанню обсягів виробництва та прибутковості сільськогосподарського підприємства.

В цілому, ефективне використання технологій у сільському господарстві може значно покращити економічну ефективність агробізнесу, забезпечуючи стабільний та прибутковий розвиток компанії та галузі в цілому.

Які сучасні технології використовуються в українському агробізнесі

Небулізація - обладнанняВ українському агробізнесі активно застосовуються сучасні технології, які сприяють збільшенню продуктивності та конкурентоспроможності галузі:

  1. Прилади та системи точного землеробства. GPS-навігація, дрони, агрономічні датчики, системи картографування ґрунту. Допомагають оптимізувати процеси використання землі, покращити розподіл добрив та пестицидів, дозволяють постійно стежити за станом посівів.
  2. Використання насіння якісної селекції підвищує врожайність, спроможність рослин вчиняти опір хворобам і шкідникам. Також це адаптує рослини до кліматичних умов, що змінюються.
  3. Автоматизація та роботизація процесів. Використання роботизованої техніки, автономних тракторів та сенсорів скорочує відрядні роботи співробітників підприємства, дозволяє оптимізувати процеси посіву, збирання врожаю та обслуговування полів.
  4. Системи керування фермою (Farm Management Systems). Програмні рішення для управління фермою дозволяють ефективно планувати та контролювати всі аспекти агровиробництва, включаючи облік ресурсів, фінансовий аналіз, моніторинг погоди тощо.
  5. Біотехнології та інноваційні методи виробництва. Впровадження нових методів виробництва за типом вертикального землеробства, гідропоніки, аеропоніки та інтенсивних тепличних господарств дозволяє досягти високої врожайності за мінімального використання земельних ресурсів.

Ці технології позитивно впливають на фінансову вигідність агробізнесу. Вони роблять його ефективнішим, конкурентоспроможним, прогнозованим.

Небулізація — один з інструментів фінансово ефективного аграрного бізнесу

Небулізація — сучасний метод обробки зерна у потоці. В процесі відбувається формування з інсектицидів мікроскопічного туману, який покриває зернову масу. Завдяки небулізації знищується 100% шкідників зерна, а захист від їхнього повторного виникнення на зерновій масі забезпечується до 1 року. Головні фінансові вигоди методу — невелика витрата препарату та пролонгований захист культури.

У процесі небулізації використовуються 2 препарати — «Гранпротек, КЕ» та «Пірігрен 50, ХТ». Вони є безпечними для сільськогосподарських культур і активно використовуються в країнах Європи. Порівняно з класичною фумігацією вони більш безпечні, економічно вигідніші, мають меншу витрату і більш тривалий термін дії.

За рахунок небулізації знижуються загальні витрати на утримання зерна в елеваторі. Адже одна обробка гарантовано знищує всіх шкідливих комах у зерні на строк від 3 до 12 місяців. Повторні обробки (і витрати на них) не потрібні. Також вона безпечна для персоналу агрофірми та зерна. Не потрібні кошти на спецзахист.

Вы могли пропустить