Секрети правильного вибору наметів: типи, нюанси вдалої покупки

Секрети правильного вибору наметів: типи, нюанси вдалої покупки

Свіже повітря, мальовнича природа і приємне звучання птахів — ця гармонія вабить туристів у різних куточках світу. Щоб з комфортом проводити свої вечори і навіть ночі на лоні природи, необхідно знати, як вибрати намет. Адже комусь потрібна туристична двомісна палатка, а комусь більш місткий намет. Але тим і іншим хочеться бути захищеним від примх погоди, а на відпочинку думати про відпочинок, а не про те, як зігрітися від вітру й холоду.

Основні різновиди наметів

Щоб не помилитися з вибором, слід чітко позначити дні перебування в умовах природи, кількість людей, які збираються в похід. Важливим моментом також є час доби та погодні умови.

Залежно від призначення намети бувають:

  • Туристичні моделі наметів. Мають невелику вагу (до 4 кг), тому такий варіант зручно брати з собою в піший похід. Такий намет вміщує від однієї до чотирьох осіб, добре захищений від сильного вітру і дощу.
  • Кемпінгові. Підходять для тривалого перебування на природі, у таких наметів висока стеля і місткий тамбур. У наметі для кемпінгу можна спати, а також зробити обідню зону з кухнею. Зазвичай такі моделі розраховані на 4, 6 або 12 місць, важать від 10 до 70 кг.
  • Трекінгові намети. Моделі вміщують 1-2 людини, використовуються для недовгого відпочинку під час рівнинних походів, підійдуть для велосипедних прогулянок.
  • Штурмові або екстремальні. Цей різновид наметів стане в пригоді альпіністам, любителям довгих походів, адже вони захищені від злив, снігопадів і сильних вітрів. Розраховані на двох осіб, їхня вага становить 1-2 кг.

Під час вибору намету варто також звернути увагу на вітрові відтяжки. Є вироби зі світловідбивними вкрапленнями, що дуже зручно, коли людина повертається до намету в сутінках або повній темряві. Відсутність світловідбивних вставок збільшить ризик падіння.

Рекомендації з підбору наметів

Кілька нехитрих секретів допоможуть зробити похід або кемпінг незабутнім проведенням часу:

  • місце входу у внутрішній намет обов’язково має бути оснащене москітною сіткою;
  • наявність кишень і навісної полички під куполом намету (телефон, налобний ліхтарик, годинник та інше), тож поцікавтеся в продавця, чи входить вона в комплект;
  • якщо планується відпочинок у високогір’ї або тривалий похід із наметом на березі моря, бажано, щоб зовнішній тент був оснащений силіконізацією;
  • для гір вибирайте намет з алюмінієвими дугами;
  • вентиляція є важливим фактором для ефективного відведення конденсату назовні.

Вибираючи намет, звертайте увагу не тільки на відомі бренди. Не бійтеся купувати намети маловідомих фірм. Головне, щоб якість відповідала дійсності. Вивчайте відгуки, подивіться весь асортимент того чи іншого виробника, радьтеся з друзями, за можливості випробуйте виріб у ділі до купівлі (приміром, можна позичити у друга).

Вы могли пропустить